VE STODOLE

Zlatá Olešnice

 

stodola

Stodola je postavena na atypickém půdorysu staré šupy, která sloužila jako zemědělské stavení pro skladování sena a svůj původní účel plnila více jak sto let. Místo toho, aby stará zchátralá budova spadla a stala se z ní nevzhledná ruina, rozhodli jsme se na ni pohlédnout z jiného úhlu a dát jí smysl a využití, které bude těšit nejen nás, ale i ostatní.

Současná podoba a charakter Stodoly je výsledkem více než dvouletého snažení, vymýšlení a plánování. Byla tvořena jako srdeční záležitost a práce na ní nás nesmírně bavila. Věříme, že jsme vybudovali místo, kde bude příjemné trávit čas v jakoukoliv roční dobu.

Stodola dvě podlaží, z níž je spodní část zděná a vrchní patro tvoří originální dřevostavba. Dřevo, ruční práce a hřejivá atmosféra je to, co je pro naši Stodolu typické a dělá z této originální stavby ještě jedinečnější kousek. Naším cílem bylo vytvořit místo, kde se všichni budou cítit spokojeně a na pobyt zde budou s radostí vzpomínat.

Neodmyslitelnou součástí Stodoly je dřevěná terasa, ze které je krásný výhled na podhorské údolí a kopce. Lesy, louky, obdělávaná pole, čistý vzduch nebo příjemné posezení u krbu - to vše u nás naleznete a můžete si toho dosyta užívat. Na terasu je přístup ze společenské místnosti v prvním podlaží.

Na své si přijdou i vášniví kuchaři, kterým je k dispozici prostorná rustikální kuchyně, v níž nechybí indukční deska, elektrická trouba, lednice, mikrovlnka, myčka, kávovar a další. Servírovat dobroty můžete na třech velkých stolech, které nabízejí dostatek místa i k větší hostině. Po dobrém jídle si můžete zahrát na piáno, flétnu, vozembouch a další hudební nástroje. Celá místnost je vytápěna krbem a přísluší k ní dvě oddělené toalety. Pokud tedy hledáte místo pro hry s dětmi, hru na hudební nástroje nebo jen posezení u dobré kávy či vína s přáteli, je pro vás Stodola to pravé.

V mezipatře se nachází pokoj se samostatnou koupelnou a toaletou, v přízemí pak dvě ložnice, toaleta a koupelna se dvěma sprchami a sušárnou. Poslední ložnicí je podkrovní patro, do kterého se dostanete po pár schůdcích ze společenské místnosti.

Spací kapacita 15 lůžek + dvě přistýlky ve 4 ložnicích.

V ložnicích jsou dřevěné postele s kvalitními matracemi a čistě povlečenými lůžkovinami. Ve Stodole jsou celkem 4 toalety s vlastním umyvadlem a 3 sprchové kouty s masážními sprchami.

Před Stodolou je 9 parkovacích míst. Pokud dáváte přednost veřejné dopravě, 100 metrů od Stodoly je autobusová zastávka.

Říká se, že všechny cesty vedou do Říma. Nás bude těšit, když si jednou toto řeknete o Stodole ve Zlaté Olešnici

Velmi rádi Vám o Stodole, možnostech ubytování a jejím dalším využití poskytneme bližší informace. Své dotazy, prosíme, směřujte na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
nebo na telefonní číslo: 732 453 652 (Hanka), 774 075 614 (Marek).
 

Prohlédněte si fotky v naší galerii.

pano

Kontakt

mapa2

Zlatá Olešnice 3
468 47 Zlatá Olešnice
Okres Jablonec nad Nisou
e-mail: info@vestodole.cz
tel: 732 453 652 

Informace o zpracování osobních údajů GDPR

Naše letní tábory

logo Stodola

Počasí ve Zlaté Olešnici

Nejbližší webkamery